Tals Global Solutions בניית אתרי אינטרנט

5 טעויות נפוצות בהקמת עסק

אז יש לכם רעיון, אולי אפילו פתרון לפער בשוק. אתם מרגישים שהעסק תוכנן על כל פרטיו וכלום לא יכול להשתבש. רגע, בואו נעצור. לצערנו הסטטיסטיקה העגומה בישראל מציגה שכל 9 מתוך 10 בתי עסק שנפתחו בשנת 2017 נסגרו. 

קיימות לכך אינספור סיבות ואם יחפשו אשמים תמיד יימצאו את מי – הבנק, מס הכנסה, מע"מ, שוטף +30, תזרים מזומנים, רואה חשבון וזה על קצה המזלג. אך מהו העסק הבודד בסטטיסטיקה שכן מצליח להתקיים? מה בעליו עושים ששאר בעלי העסקים החדשים לא עושים?

במרוצת השנים מזהים יותר ויותר דפוסי פעולה וציפיות אשר פוגעים ואף חורצים את דין העסק עוד בהקמתו. אז מהן הסיבות העיקריות אותן אנו פוגשים?

  1. תוכנית עסקית – לפני שקופצים למים צריך להבין מה עומקם. מהות התוכנית העסקית היא הגדרת היעדים העסקיים אופן פעולה לטווח הארוך (לדוגמה הצבת KPI) והתנהלות פיננסית נכונה. בעזרת תוכנית עסקית תוכלו לקבל אומדן להשקעה הראשונית הנדרשת, לזמן, לעבודה עם הספקים והבנקים בתנאים הנכונים ולרף המקצועיות הנדרש מכם כנתוני שירות מסויים.
  2. השקעה ראשונית – הטעות הנפוצה ביותר. לא פעם נפגשנו עם יזמים אשר סיפרו לנו על הרעיון ועל התוכנית העסקית שבנו וכיצד ישווקו את העסק ובכלל רובם מגיעים עם מוכנות מקסימלית. כאשר מגיעים אל שלב ההשקעה הראשונית, כל המוכנות אליה התכוננו טרם הפגישה מתנפץ (במקרה הגרוע מכל, עדיף שהעסק יתנפץ בשלב התכנונים ולא בשלב המעשים). חשוב להחזיק הון עצמי אשר יבטיח קיום של מספר חודשים קדימה במידה וציפיות ההכנסה לא יעמדו ברף שהצבתם.
  3. זמן – אנו הישראלים אנשים החיים בסביבה לחוצה, עובדים מסביב לשעון, מצב בטחוני, מיסים גבוהים וכל מה שביניהם. נגזרת לאופי הישראלי הוא הצורך בהכל כאן ועכשיו. עסק בתחילת דרכו מצריך זמן והמון. לתוך מסגרת הזמן ניתן להכניס גם את התייעלות העסק – למשל כיצד אוכל למקסם רווחים גם בשעות החזקות פחות? קרתה טעות בעסק? כמה זמן הטעות גזלה ממני ומה הפקת הלקחים שאעשה על מנת שלא יקרה בשנית?
  4. בנקים וספקים – אם היינו צריכים לבחור רק טיפ אחד לבעל עסק חדש אז אנו בוחרים במשפט: "הלוואה לוקחים כשיכולים ולא כשצריכים". כאנשים פרטיים לרוב אנו רואים הלוואה כסוג של מטרד שאנו נאלצים להחזיר בכל שלב בחיינו ומסיבות שונות ולפעמים על מוצרים שכבר שכחנו מקיומם. כבעלי עסקים משמעות ההלוואה שונה לחלוטין – אוויר לנשימה וקבלת החלטות נכונות. בעל עסק השרוי בחובות מוטרד בעיקר בכסף החסר ולא באיך להשלימו, ההלוואה בשלב זה לרוב נמוכה משמעותית מהלוואה רגילה או בריבית גבוהה בהרבה מהשוק. עם הלוואה נכונה ומשא ומתן נכון בעניין הריביות וניהול תזרים מזומנים, בעל העסק יכול להיות רגוע לפחות בעניין הכספי. נקודה חשובה גם ספקים וגם בנקים הם גופים אשר יחזרו אחריכם גם אם לא יראו זאת. לכן, נהלו משא ומתן בעניין הריביות עם הבנק, ועם הספקים בעניין אשראי ארוך טווח (שוטף + אשר יהווה חלון זמן קצר ככל האפשר בין קבלת התשלום מהלקוחות שלכם לבין התשלום לספקים וכך לא תצטרכו "להביא כסף מהבית").
  5. מקצועיות – יזם המיועד לפתוח עסק פוטנציאלי חייב להכיר את התחום על בוריו. עסק יעיל הוא עסק אשר משרת קושי מסויים ופותר אותו. אם היזם אליו פניתם אינו יודע לפתור את הקושי אותו הציף הלקוח אז מהי רלוונטיות העסק? (או שנכון לומר "על מה הלקוח משלם?")

אנו בחברת Tals Global Solutions מלווים את היזמים בכל שלבי העסק החל מהקמתו עד לשלבים המתקדמים דוגמת ייעוץ ארגוני (התפתחות העסק), החדרת מוצרים נוספים לשוק וכדומה. נשמח לעמוד לשירותכם בבניית תוכנית עסקית מלאה, חישוב עלויות פתיחת העסק וחיזוי שנתי, משא ומתן מול הבנק וספקים, שיווק מקצה לקצה, תוכנות לניהול הזמנות / לקוחות לפי דרישה.

קצת עלינו

יזם? עסק בתחילת הדרך? שועל ותיק? לכולנו יש נקודה בחיינו האישיים בה אנו מרגישים קצת תקועים ומחפשים את האתגר הבא. כך גם בעולם העסקי. אנו בחברת Tals Global Solutions נשמח לסייע ולהשלים את החלק הבא בפאזל שנקרא עסק. ולהתאים עבורכם את הפתרון אשר יקדם אתכם להזדמנות העסקית הבאה.

ניווט מהיר

צרו איתנו קשר

טלפון: 0584040190

אימייל: Support@talsglobalsolutions.co.il

אימייל: Sales@talsglobalsolutions.co.il

כל הזכויות שמורות לחברת Tal's Global Solutions ©